Dokładna historia stworzenia rasy nie jest znana, ponieważ istnieje wiele sprzecznych historii i mitów opisujących jej powstanie. Zaledwie kilka fragmentów jest udowodnionych.

Prawdą jednak jest, że wszystko rozpoczęło się w Riverside w Kaliforni w latach 60-tych ubiegłego wieku, a przodkiem wszystkich Ragdolli jest Józefina pół dzika biała długowłosa kotka, która mieszkała w sąsiedztwie Ann Baker- hodowcy kotów perskich i twórczyni rasy Ragdoll.


Historię rasy zapoczątkowywują następstwa, nieszczęśliwego wypadku w wyniku, którego potrąceniu ulega wspomniana wcześniej kotka Józefina. Kotka szczęśliwie uchodzi z życiem i staje się bardziej ufna i zrelaksowana w towarzystwie ludzi. Ann Jako doświadczony hodowca zauważa tą cechę temperamentu u kotki oraz jej kociąt i postanawia rozpocząć program hodowlany w oparciu o ten wyjątkowy temperament i charakter kotów.


Fenomen rasy i jej nazwa.


Swą nazwę Ragdoll, koty tej rasy zawdzięczają swojemu temperamentowi i ufności wobec swoich opiekunów. Koty brane na ręce potrafią  na tyle zrelaksować się by rozluźnić mięśnie i bezwładnie zwisać, niczym  "szmaciana laleczka". Na 

HODOWLA KOTÓW RASY RAGDOLL
TEL: 665 040 309

Babice, małopolska POLAND

e-mail: milkyland.pl@gmail.com

www.milkyland.pl

Kontakt / Contact

 

  Milkyland * Pl

 

Napisz do nas / Write to us

 

Zapraszamy do kontaktu z naszą hodowlą / Contact our bredding, sending a message. 

Twój e-mail/ Your e-mail
Tytuł / Title
 wiadomośc / Message 
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Copyright 2015 Milkyland PL